Davetiye: PARLAK BİR GELECEK: DARÜŞŞAFAKA

IşikBınyılı.Org adına, Darüşşafaka’nın 161. Yıldönümünü Kutluyoruz…

PARLAK BİR GELECEK: DARÜŞŞAFAKA
Darüşşafaka ve 41 İlimizde, 26 Mayıs tarihinde yapılacak “Tam Burslu Sınav” Üzerine 
Dr. SERPİL TUNÇER İle
(Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi)
Bir Söyleşi…

Hazırlayan & Sunan: Bircan Ünver, Light Millennium TV

18-Nisan-Darussafaka161-Dr-Serpil-Tuncer-ile #Darussafaka

Tarih: 18 Nisan  2024 | Saat: 21:00 TR

Bu programa aşağıdaki bağlantıdan KAYIT ile DAVETİYENİZ.
Program gün/saatinde lütfen 10 dk. öncesinden GİRİŞ yapınız.
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZIkfuiqqTMuH9Gqosw0S9LU3n_eazM5V40D

Kaydınızı takiben giriş bağlantısı, Zoom tarafından kayıt olduğunuz e-adresine gönderilecektir.

Darüşşafaka, 26 Mayıs, 2024 41 ilde sınav #DarussafakaParlakBirGelecek


TÜBİTAK Başarıları

Bu yıl (2024), 55.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışması’na Türkiye genelinde 37 bin 125 öğrenci, 23 bin projeyle katıldı. 4-6 Mart’taki İstanbul Avrupa Bölge Sergisi’nde Darüşşafakalı öğrencilere ait coğrafya, matematik, tarih ve teknoloji tasarım alanlarında 7 projenin 4’ü birincilik ödülüne layık görüldü. Yine matematikte bir proje 3. lük ödülü aldı. Derece elde eden projeler Mayıs ayında Ankara’da yapılacak olan finale katılacak.

Darüşşafaka Robot Kulübü “Sultans of Türkiye”, FIRST Vakfı tarafından 4-7 Nisan tarihlerinde ABD’nin Chicago kentinde düzenlenen FRC Bölgesel Robot Yarışması’nda en prestijli ödül olan “Chairman’s Award”u (Başkan’ın Ödülü) kazandı. Bu ödül, diğer takımlara örnek olan ve FIRST ruhunu en iyi yansıtan takıma veriliyor. Bu başarının ardından “Sultans of Türkiye”, bu kez 19-21 Nisan tarihlerinde ABD’nin Houston kentindeki FRC Dünya Şampiyonası’na katılarak ülkemizi ve okullarını en iyi şekilde temsil etti.


Dr. Serpil Tunçer Kimdir?

Dr. Serpil Tuncer, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi

Serpil Tunçer Darüşşafaka Lisesine kız çocuklarının da alınmaya başlandığı 1971’de sınavla Darüşşafakalı olan ilk kızlardan birisidir. Darüşşafaka’dan mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Lisans eğitimini tamamlayarak 1999-2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bilim Dalı’nda “Feminine Gothic in Joyce Carol Oates’ Short Fiction” başlıklı tez çalışması ile Yüksek Lisans derecesini aldı. “Postmodern Etik: Don DeLillo’nun Yapıtlarında Bireyin Ahlaksal Sorunu” başlıklı doktora tezini 2008’de bitirdi. Richard Sennett’in Kamusal İnsanın Çöküşü, Brian O’Doherty’nin Matmazel Paradies ve Rana Kabbani’nin Avrupa’nın Doğu İmajı başlıklı yapıtlarını İngilizceden Türkçeye aktarmıştır. İlgi alanları Dilbilim, Toplumdilbilimi, Ekoloji ve Dil, Kültürel Ekolojidir. 1999-2010 yılları arasında Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde Amerikan Gotik yazını, Postmodern Amerikan Romanı, Çeviri dersleri vermiştir. 2010’dan 2021’e kadar İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dilbilim Bölümünde Toplumdilbilimi Uygulamaları, Ekodilbilim, Psikodilbilim, Kısa Öykü Çevirileri, Dilbilim Metinleri Çevirileri ve İngilizce Dilbilim Temel Kuramları vermiştir. Halen bilimsel çalışmalarını ulusal ve uluslararası konferanslarda bildiri sunarak ve bilimsel makale yayınlarıyla sürdürmekte, yanısıra Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi olarak aktif çalışmaktadır. Yaşayan Mazimiz Darüşşafaka başlıklı kitabı kaleme almıştır.

 

#Darüşşafaka, #BirOkuldanÇokDahaFazla #DarussafakaParlakBirGelecek

 

DARÜŞŞAFAKA: DEĞİŞEN YAŞAMLAR

Hashtags #​​Darüşşafaka #SDG4 #DrSerpilTuncer #GlobalGoals #LightMillenniumTV #Söyleşi #BircanÜnver #LMGlobalOrg #Isikbinyili #UNWithCivilSociety

www.isikbinyili.org | www.lmglobal.org | www.vimeo.com/channels/LightMillenniumTV

You may also like...