Davetiye: “BİN YIL DAHA” Manifestosu’nun 25. Yıl Kutlaması & IŞIK BİNYILI Derneği Üzerine BİRCAN ÜNVER İle Bir Söyleşi

“BİN YIL DAHA” Manifestosu’nun 25. Yıl Kutlaması & IŞIK BİNYILI Derneği Üzerine BİRCAN ÜNVER İle Bir Söyleşi

Davetiyeniz…

Gün: PAZAR, 21 NİSAN 2024
Saat: 15:00 ~ 17:00

“BİN YIL DAHA” Manifestosu’nun 25. Yıl Kutlaması & IŞIK BİNYILI Derneği Üzerine BİRCAN ÜNVER İle Bir Söyleşi #BinYılDaha #BircanÜnver #Manifesto #25YılKutlama #ışıkbinyılı

KONUŞMACILAR:
Açılış Konuşması:
• Prof. Dr. DEMET IRKLI
ERYILDIZ

Ana-Konuşmacı:
• BİRCAN ÜNVER, Yazar
IşıkBinyılı.Org Kurucu-Başkanı

  • IşikBinyılı.Org Üyelerinden
    Katkılar 
  • İnteraktif Bölüm 

Kapanış Konuşması:
• Prof. Dr. HALİL SEMİH
ERYILDIZ

  • İkram – 25. Yıl  Kutlaması 
  • Kapanış

Yer: ADAKADEMİ Vakfı
Adres: Mehmetçik Sk. No:1,Nizam Mah. Büyükada/İstanbul

Lütfen, kitap@isikbinyili.Org veya semih.eryildiz@gmail.com e-adresine, 18 Nisan tarihine kadar RSVP yapınız.

 

BİRCAN ÜNVER, M.A. ÖZGEÇMİŞİ

Bircan Ünver, IşıkBinyılı.Org Kurucu-Başkanı #bircanunver #isikbinyili #binyildaha1959 Yukarıkale/Sivas doğumlu olan Bircan Ünver, İstanbul Bankasındaki sekiz yıllık iş hayatından sonra, MSÜ Güzel Sanatlar Akademisi, Türk Sanatları Bölümünü bitirdi. 1984 yılında, ilk sergi haberlerini Nokta Dergisi (Gelişim Yayınları) için hazırlamaya başladı. Takip eden yıllarda ise sanat yazıları ve röportajları çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı.
New York’ta, “The New School” Üniversitesi, “Master of Arts – M. A., Media Studies” bölümünden, televizyon yapımı ve belgesel üzerine Mayıs 1999 yılında “lisansüstü” derecesiyle mezun oldu. Master tezi olarak da, “All Ideas: Freedom of Expression in Turkey” (Bütün Düşünceler: Türkiye’de Düşünce Özgürlüğü) belgeselini üretti.
1999’da web ortamında, “The Light Millennium” / Işık Binyılı e-dergi projesini global bir platform olarak İngilizce ve Türkçe, iki dilden tanıttı (www.lightmillennium.org – www.isikbinyili.org).
Buna eşzamanlı olarak yine Ocak 2000’de, QPTV’de, “The Light Millennium Television” (Işık Binyılı Televizyonu) serisinin yayınını başlattı. The Light Millennium / Işık Binyılı dergi ve televizyon serisiyle birlikte; The Light Millennium, bünyesinde, 17 Temmuz 2001 tarihinde resmen, New York merkezli, “kamu yararına yayıncılık” alanında, vergiden muaf “Not-for-Profit / Non-governmental Organization” statüsüyle kurumlaştırdı. Aynı zamanda, kurucu başkan ve genel yayın yönetmeni olduğu “The Light Millennium” sivil toplum kuruluşunun, 2005 yılında Birleşmiş Milletler’in Küresel İletişimler Birimi’ne üye olmasını sağlamıştır (UNDGC_CSO). Aynı zamanda, Birleşmiş Milletler’e [Baş] Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi (Non-governmental Organizations – NGO) statüsünde, 2005 yılından itibaren, baş temsilcidir.

En Kutsalı Yaratmak” (1995, 2022) ve “Sanatın Labirentlerinde…”, Işık Yollarında…” (Şiir), “Bin Yıl Daha” dört kitabıyla birlikte, “Hope Never Fades” (2023) kitabının da derleme kategorisinde, tema yazarıdır 5. basılı kitabıdır.

Mumbai, Hindistan da, “2023-Uluslararası Barış” ödülü, “Anuvrat Global” Organizasyonu tarafından ve Chennai de ise (Hindistan) “2023 Dünya Gönüllüler Günü” (5 Aralık) ödülü, “The Institution of Green Engineers | IGEN” tarafından kendisine 26 ve 30 Ocak 2024 tarihlerinde sunulmuştur.
Ayrıca, bir çok uluslararası konferans ve panele davetli ana-konuşmacı ve panelist olarak katılmıştır.

 

Web adresi:  www.isikbinyili.org  |  www.adakademivakfi.org.tr

#BinYılDaha #BircanÜnver #Manifesto #25YılKutlama #ışıkbinyılı

You may also like...