Yeni Kitap: “Umut Asla Kaybolmaz” (Hope Never Fades) TÜYAP Kitap Fuarı’nda Okuruyla buluşuyor.

Medya Bülteni Tarihi: 22 Ekim 2023
E-posta:
JUCAwards(at)Lightmillennium.Org

Yeni Kitap: “Umut Asla Yokolmaz” (Hope Never Fades) TÜYAP Kitap Fuarı’nda Okuruyla buluşuyor.

Medya Bülteninin İngilizce (Pdf) versiyonu için tıklayınız.

Yeni Kitap: “Hope Never Fades” (Ümit Asla Kaybolmaz)
Dili: İngilizce

2021 ve 2023 J.U.C. kitaplarını temel alan bir Derleme Ödüller 28 Ekim – 5 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda okurlarla buluşacak.

IŞIK BİNYILI Derneği – Salon #6 | Stand #637 Tüyap Kitap Fuarı, Cumhuriyet Mahallesi Eski Hadımköy Yolu Caddesi 9/1, 34500Büyükçekmece, İSTANBUL

#HopeNeverFades #UmutAslaKaybolmaz #NewBook #YeniKitap #JUCAwards, The #MediaRelease, 2021 & 2023 J.U.C. #Media, #Research, #Writing Awards, #isikbinyili, #lmglobalorg #NewBook #YeniKitap #JUCAwards, The 2021 & 2023 J.U.C. #Media, #Research, #Writing Awards, #isikbinyili, #lmglobalorg, #Tüyap, #BookFair

Barkod: 978-605-06467-1-9
Kitap/Orijinal Adı: “HOPE NEVER FADES” (Umut Asla Yokolmaz)
Altbaşlık: 2021 & 2023 J.U.C. Ödülleri
Orjinal Dili: İngilizce
Tema ve Derleyen: Bircan Ünver
Kitap kapak tasarımı: Bircan Ünver & Mehmet Ali İlhan
Kategori: Araştırma, Deneme/Yazı, Genel Kategori: Sosyal Bilimler, Yaşam Bilimleri, Kültür
Yayıncı: IşıkBinyılı.Org, LMGlobal.Org işbirliğiyle
Kağıt: 2. Hamur
Birinci Basım: Ekim 2023
Medya Bülteni Yayın tarihi: 22 Ekim 2023
Baskı: 1. Baskı
Sayfa: 200
Kitap Ölçüleri: 13,5 x 21cm
Fiyat: 120 TL

KİTAP TANITIMI

Bir söz vardır: Bir umut ölürken binlercesi yeniden doğabilir.

“Maddi anlamda mükemmel bir şekilde gerçekleştirilen bu projenin tamamı sevgiden doğdu. Başarısından şüphe yok. Bir annenin üzüntüsünü ve acısını birçok genç için kalıcı iz bırakacak özel motivasyonlara dönüştürmenin bir yolu oldu.” 

– Rodrigo A. CARAZO, Başkan, 2023 J.U.C. Ödül Değerlendirme Komitesi

“Umut Asla Kaybolmaz” kitabı, 2021 ve 2023 J.U.C. Araştırma, Yazı ve Medya Projelerinin Tanıtım ve Hepsinin En İyisi ve Cumhuriyetin 100. Yıldönümü Özel Ödülü alanlar dahil, birinci ve ikincilik ödülü kazananmış olanların öğrencilerin eserlerine yer verilmiştir.

J.U.C. Araştırma, Medya, Deneme/Yazı, Su Eylemi ve Türkiye100 Ödülleri; Bircan Ünver tarafından “John Unver Culkin’in Sevgi dolu Anısına”, “The Light Millennium, Charitable Global Human Advancement Organization (LMGlobal.Org, New York, 2001) aracılığıyla iki yıl da bir olmak üzere, uluslararası lise öğrencilerine yönelik bir program olarak geliştirildi ve ilk ikisi uluslararası düzeyde ve sanal ortamda gerçekleştirilmiştir. 

“J.U.C. Ödülleri” İlk olarak New York’ta 29 Ocak 2020’de tanıtıldı.

Bu kapsamda, 2023 J.U.C. Ödülleri, özellikle “Hope Never Fades / Umut Asla Yokolmaz” temasıyla ve aynı adla kitabın da 40. Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda ki resmi tanıtım programı; Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı’na ithaf edilmiştir.

Umut Asla Yokolmaz” Kitap Tanıtım programı (sunum dili İngilizce’dir), özellikle ödül almış olan öğrencilerin ve onur konuşmacılarının katılımıyla, 3 Kasım 2023 Cuma günü 12:00-13:30 saatleri arasında TÜYAP Kitap Fuarı’nda Marmara Salonu’nda (1. Kat) gerçekleştirilecektir.
Daha fazla bilgi için (İngilizce):
“HOPE NEVER FADES” BOOK LAUNCHING AT THE 40TH TÜYAP İSTANBUL #BOOKFAIR ON FRIDAY NOV. 3, 2023
https://www.lmglobal.org/2023/10/18/hope-never-fades-book-launching-at-the-40th-tuyap-istanbul-bookfair-on-nov-3-2023/

2021 ve 2023 J.U.C. Ödüllerinin kaynak oluşturduğu kitabın son bölümünde, “Sırada Ne Var?” başlığıyla; 2025 yılı J.U.C. Ödülleri’nin “Su On Yılı Eylemi”ne (2018 – 2028) ithaf edildiğine ilişkin ön koşullar paylaşılmıştır. #WaterActionDecade  

Özellikle de uluslarası lise öğrencilerinin başvurularını teşvik etmek amacıyla 2025 ana temasını da, erken bir aşamada tanıtmayı amaçlayan bir eser niteliği taşımaktadır.

Kitaba katkıda bulunanlar arasında başlıca ödül alan öğrenciler, ana-tema yazarı ve 2023 J.U.C. Değerlendirme Komiteleri üyeleri yer alıyor. 

Kitap da katkılarıyla yer alanlar:
Değerlendirme Komitesi Başkanı Büyükelçi Rodrigo A. Carazo, Başkan (Önsöz);
Sevinç Orman, Nazlı Eren, Simay Yüksel, Jyoti Kumari (Araştırma); Sude Çapaoğlu, Begüm Serttaş, Eren Koruyan, Raneesha Jayarathane, Zeynep Özdemir (Yazı/Genel);
Muhammet Ali Turan, Duru Büyükbaşaran, Baturalp Aslan, Elif Yılmaz (Türkiye100);
Prof. Olcay Ünver, Emine Karaman, Fatime Abakar Ousmane (Su Eylemi); Zainab Bie, Korkmaz Can Sağlam, Deepak Kumar, Ahmet Yasir Destebaşı, Kavisha Amandi Jayarathne, R.A. Rukshana (Medya);
Prof. Gary Grossman (Kapanış)
John Unver Culkin (Kendi yazılarından/Anısına)

Tema & Derleyen: Bircan Ünver

40. Uluslararası Tüyap Kitap Fuarı: Işık Binyılı Derneği, 6. salon ve 637 no'lu stand da Tarihler: 28 Ekim - 5 Kasım 2023

Bu kitap, 3 Kasım Cuma gün ki tanıtım programıyla birlikte, ilk kez 28 Ekim – 5 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda, Işık Binyılı Derneği’nin 637 no’lu stand da ve 6. no’lu salonda okurlar ile buluşacaktır. 

İlgilisinin Dikkatine:

1. “Hope Never Fades” (Umut Asla Kaybolmaz) kitabı kanalıyla temin edilecek bağışlar bir sonraki 2025 J.U.C. Ödüllerine ve/veya Türkiye’de kapsamında, IşıkBinyılı.Org Derneği’ne bağışlanacaktır. 

2. Bircan Ünver’in “Sanatın Labirentlerinde”, “Işık Yollarında” (Şiir) ve “Bin Yıl Daha” adlı Türkçe kitapları ile “En Kutsalı Yaratmak” kitabı da BUYayınevi.Com üzerinden, Kitap Fuarı’nı takiben web sitesinden ilgilisine   sunulacaktır. Daha fazla bilgi için e-posta: kitap(at)isikbinyili.org | JUCAwards(at)LMGlobal.org

Kitap Fuarı’nı takiben ise “Hope Never Fades” kitabı takip eden adresten temin edebilirsiniz (kitap gelirlerinin bağış olarak J.U.C. Ödülleri ve/veya IşıkBinyılı.Org Derneği’ne bağış olarak kanalize edileceği notuyla): www.buyayinevi.com.

• KİTABIN GENEL DAĞITICISI (Türkiye) BU YAYINEVİ A.Ş.dir. –
Adres: BU YAYINEVİ A.Ş. Alemdar Mah. Prof. Dr. Kazım İsmail Gürkan Cad. No:7/15 Cağaloğlu / Fatih /
İstanbul Tel: 0212 511 58 58 (pbx) https://www.buyayinevi.com – info(at)buyayinevi.com

Medya Bülteninin İngilizce (Pdf) versiyonu için tıklayınız.

#HopeNeverFades #UmutAslaYokolmaz | #JUCAwards | #JUCMRWA | #BircanÜnver | #ışıkbinyili | #LMGlobalOrg #YeniKitap

www.lmglobal.org | www.isikbinyili.org

You may also like...