KIRIKLAR KIRIKLAR

Yazdır
Üst Kategori: Tüm Sayılar Kategori: Sayı: 23
Yayınlanma: Pazar, 12 Şubat 2012

 

 

Olay şudur;

Giriş

Galiba darmaduman olsunlar, darmaduman yaşasınlar diye ebeveynler ve eğitimcileri tarafında özel olarak yetiştirilmiş (ve/veya  yetiştirilememiş), her gün ve her saniye değişen ülke ve dünya şartlarının tribülansına kapılmış  bir kuşağın  kırklı yaşlarında evlerine, evliliklerine, yataklarına, gönüllerine, sohbetlerine, beyinlerine dalmak aslında oradan buradan yazdıklarım.

Ve de başkasına fırsat bırakmadan kendimin ve 58 (doğumu 58, sapıttığı dönemi değil) kuşağının paçasını al aşağı etmek, vermek veriştirmek bir yönden de, ikinci tura başlamadan evvel.

Ve de yine başkasına fırsat bırakmadan tebrik etmek, öpmek iki yanağımızdan kendimi  ve yine bu şahane kuşağı bir anlamda da.

Anne ve babaları gibi, dedeleri ve nineleri gibi hanımefendi ve beyefendi olmak için çıktıkları yolda hedeflerine ulaşmayı becerememiş bir kuşağın erkek cinsiyetinde ki ‘insan hayvanından’ gözlemler, izlenimler, ahkam kesmeler, ukelalıklar…

’58 kuşağının aşkları, şaşkınlıkları, mağlubiyetleri, zaferleri, saflıkları ve her nevi moklukları…

İçimden ‘Hadeeee baaayan.., batan geminin malları..’ diye çığırmak bile geliyor açıkcası.

Bir yanım hüngür kıyamet, bir yanım pişmiş kelle gibi sırıtırken.

Çok da ciddiye almadan yaşanmışlıkları, kahkahalar ata ata ve de ağlamaktan kıpkırmızı gözlerimle uzanıp kaleme yazmışım (mışım..!) tüm bu satırları.

Evet, ’40’lı yaşlarda ’58 kuşağı abla ve ağbilerimizin durum vaziyeti hakkında A’dan Zz’ye aşk ve meşk ve de dul durumlarını okuyalım, öğrenelim…

En azından ben böyle bellemişim, belletilmişim, bellemişler. Değilse ve de fena yanılmışsam, yeniden şey ettirirsiniz nasılsa beni yine şeyimden..

Bana koymaz, bende bir daha yazarım hepsini ve de hepinizi yeniden. Ta ki bir gün şey ettirecek haliniz, mecaliniz kalmayana kadar.

 

Beklentiler içinde olmayınız okumaya başlarken.

Ben yazar falan değilim,

Sizlerde pek okuyucuya benzemiyorsunuz zaten.

Murat DENİZEL

http://www.muratdenizel.blogspot.com

 

 

Yorumlar (3)

500 karakter kaldı.

Cancel or

  • ixndamobekaz
    http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin Online http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
  • uppiflirer
    http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin Amoxicillin http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
  • GoldenTabs
    vhqHJH https://goldentabs.com/
joomla 1.6 templates free

©IŞIKBİNYILI.ORG'un e-yayını; The Light Millennium bünyesinde kamu yararına ve kamu tarafından desteklenen yayıncılık ilkesiyle, 17 Temmuz 2001 tarihinde, Bircan Ünver tarafından, New York'ta kurulmuştur. Vergiden muafiyet statüsüne (501, (c) (3) ise 17 Temmuz 2001 tarihinden geçerli olmak üzere hak kazanmıştır. IŞIK BİNYILI'nın konsept ve vizyonu "Lightmillennium.Org" bünyesinde ilk kez web ortamında Ağustos 1999'da tanıtılmıştır. Aynı zamanda, 11 Ocak 2010 tarihi itibariyle de Türk Dernekler Kanunu çerçevesinde, İstanbul merkezli "Dernek" statüsünde kurumlaşmıştır.  Bu sitenin içeriği kurucularının izni olmaksızın kopyalanamaz. Sitenin tüm içeriği Türkiye'de "IŞIKBİNYILI.ORG"a, uluslararası da "The Light Millennium"a aittir. Uluslararası telif hakları kanunlarıyla korunmaktadır ve her hakkı saklıdır." Joomla platformu, Tülün Ulusoy | OdakSevgi.Biz -  tarafından kurulmuş ve geliştirilmiştir. | Kurucu Başkan ve Genel Yayın Yönetmeni: Bircan Ünver  |  http://www.isikbinyili.org ©1999 – 2018

By Joomla 1.6 templates free