BİLDİRİ ÇAĞRISI - Uluslararası Konferans - 19 ve 20 Nisan 2013

Yazdır
Üst Kategori: Tüm Sayılar Kategori: Sayı: 24
Yayınlanma: Salı, 22 Ocak 2013 isikbinyili.org tarafından yazıldı.

ATA-20-149-

[Güncellendi] The Light Millennium ve 
The College of Arts and Letters at the Stevens Institute of Technology 

(Stevens Teknoloji Enstitüsü, İnsani Bilimler Fakültesi)  

Uluslararası bir Konferansı işbirliğiyle sunar:

BİNYILIN KALKINMA HEDEFLERİNİN ÖNCÜSÜ: 

(PIONEER OF THE MILLENNIUM DEVELOPMENT GOALS)
A  T  A  T  Ü  R  K

ANA KONUŞMACI: STEPHEN KINZER

Ay ve Hilal: İki Dünya Arasında Türkiye
(Crescent & Star: Turkey Between Two Worlds)
 kitabının yazarı ve Boston Üniversitesi Uluslararası İlişkiler profesörü.

 B İ L D İ R İ   Ç A Ğ R I S I

SON TESLİM TARİHİ: 28 Şubat 2013, Perşembe

The Light Millennium ve
The College of Arts and Letters at the Stevens Institute of Technology
(Stevens Teknoloji Enstitüsü, İnsani Bilimler Fakültesi)  
Uluslararası bir Konferans
ı işbirliğiyle sunar:

BİNYILIN KALKINMA HEDEFLERİNİN ÖNCÜSÜ:
(PIONEER OF THE MILLENNIUM DEVELOPMENT GOALS)
A  T  A  T  Ü  R  K

imgres

TARİH: 19 Nisan, Cuma ve 20 Nisan Cumartesi, 2013
YER: College of Arts and Letters at the Stevens Institute of Technology

Burchard Auditorium (Salonu)

Stevens Institute of Technology
6th & River Streets
(Stevens Teknoloji Enstitüsü, İnsani Bilimler Fakültesi)
Hoboken, New Jersey


ANA KONUŞMACI: STEPHEN KINZER
Ay ve Hilal: İki Dünya Arasında Türkiye
(Crescent & Star: Turkey Between Two Worlds)
 
kitabının yazarı ve Boston Üniversitesi Uluslararası İlişkiler profesörü.

Acil Medya Bülteni


Konferans, Yirminci Yüzyıl’ın en etkili dünya liderlerinden birisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün (1881-1938), vizyonlarını, ilkelerini ve 1920’lerden 1938’deki ölümüne kadar olan uygulamalarını, Birleşmiş Milletler’in 2015 için öngördüğü Binyılın Kalkınma Hedefleri çerçevesinde inceleyecektir.

Atatürk’ün, Birleşmiş Milletler’in 2000 BinyılınKalkınma Bildirim ve Hedefleri’yle uyumlu olarak, sosyal, ekonomik ve politik idealleri üzerine bildiri ve panel önerilerinizi bekliyoruz. 2000 Binyılın Kalkınma Bildirim ve Hedefleri şunlardır: aşırı yoksulluk ve açlığın giderilmesi, evrensel ilk öğretime ulaşılması, cinsiyet eşitliğinin teşvik edilmesi ve kadınların güçlendirilmesi, çocuk ölümlerinin azaltılması, anne sağlığının iyileştirilmesi, HIV/AIDS, sıtma ve diğer hastalıklarla mücadele, çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması ve gelişme ve uluslararası barış için küresel bir işbirliği geliştirilmesi.

Bilim insanlarını, yazarlar ve öğrencileri, Atatürk’ün vizyonları, ilkeleri ve başarılarını ve/veya vizyonlarının kendi çağında az gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelere etkisini günümüzle ilişkilendirerek bildiri sunmaya davet ediyoruz.

Bildirilerden bir seçkinin, konferans raporlarından oluşan bir kitap dahilinde yayımlanması öngörülmektedir. Konferansın amacına ve BinyılınKalkınma Hedefleri’yle, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler, küresel işbirlikleri ve uluslararası barışla  ilişkisi üzerine net bir açıklama sağlayacak bildirilerin uzunluğunun 3000 kelimeyi, özet olarak gönderiminde ise 300 kelimeyi aşmaması gerekmektedir. Bildirilerin dili İngilizce olmalıdır. Türkçe bildiri göndermek/sunmak isteyenlerin ise bildirinin İngilizce çevirisini eş zamanlı olarak göndermesi zorunludur.

 

Bildiriler 28 Şubat 2013 tarihine kadar aşağıda belirtilen kişilere iletilmelidir:

posta ile:

Edward Foster

Professor of American Studies

College of Arts and Letters at the Stevens Institute of Technology

Castle Point on Hudson, Hoboken NJ 07030-5991 USA

elektronik posta ile:

Bircan Ünver, The Light Millennium UN/DPI Daimi Temsilcisi: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

veya

Edward Foster: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Bildiri Kategorileri: BinyılınKalkınma Hedefleri, Uluslararası İlişkiler ve Küresel Çalışmalar, Orta Doğu Çalışmaları, Gelişme ve Sürdürülebilirlik, Kadın Çalışmaları, Çevre Çalışmaları, Karşılaştırmalı Çalışmalar, Eğitim, En Az Gelişmiş ve Gelişmekte olan Ülkeler, Kültürel Çalışmalar ve Tarihi Yaklaşımlar, Bilimlerarası Dallar, Demokrasi, Modernizasyon ve Laiklik, Sosyal Yaşam Tarzı ve Kültürel Değişim, Bilim, Sanat ve Kültür

Not: Konferansın, The Light Millennium TV – LMTV Dizisi programları için video kaydı yapılması öngörülmektedir. Çekimin sağlanması ve yapımın sonuçlanmasına bağlı olarak, konferansa ilişkin videoların The Light Millennium web sitesinde yayınlanması tasarlanmaktadır.

23Nisan1929-zq3d7v

Acil Medya Bülteni

http://www.lightmillennium.org - http://www.stevens.edu

Foto Kaynak: http://ataturk.twoday.net/stories/4080581/

(8 Şubat 2013 tarihinde güncelleştirilmiştir.)


Yorumlar (0)

500 karakter kaldı.

Cancel or

joomla 1.6 templates free

©IŞIKBİNYILI.ORG'un e-yayını; The Light Millennium bünyesinde kamu yararına ve kamu tarafından desteklenen yayıncılık ilkesiyle, 17 Temmuz 2001 tarihinde, Bircan Ünver tarafından, New York'ta kurulmuştur. Vergiden muafiyet statüsüne (501, (c) (3) ise 17 Temmuz 2001 tarihinden geçerli olmak üzere hak kazanmıştır. IŞIK BİNYILI'nın konsept ve vizyonu "Lightmillennium.Org" bünyesinde ilk kez web ortamında Ağustos 1999'da tanıtılmıştır. Aynı zamanda, 11 Ocak 2010 tarihi itibariyle de Türk Dernekler Kanunu çerçevesinde, İstanbul merkezli "Dernek" statüsünde kurumlaşmıştır.  Bu sitenin içeriği kurucularının izni olmaksızın kopyalanamaz. Sitenin tüm içeriği Türkiye'de "IŞIKBİNYILI.ORG"a, uluslararası da "The Light Millennium"a aittir. Uluslararası telif hakları kanunlarıyla korunmaktadır ve her hakkı saklıdır." Joomla platformu, Tülün Ulusoy | OdakSevgi.Biz -  tarafından kurulmuş ve geliştirilmiştir. | Kurucu Başkan ve Genel Yayın Yönetmeni: Bircan Ünver  |  http://www.isikbinyili.org ©1999 – 2018

By Joomla 1.6 templates free