yelinTable 'lightmil_pelin.issues' doesn't exist Işık Binyılı | Sayı No:
   

İzlenimler

BİZİM MEMLEKETİN HALLERİ

Muzaffer BACA

Bizim memleket çok ilginçtir..Dünyada bir basın mensubu için bulunamayacak cennettir…her şeyin bir yasası vardır ama hiçbir yasa uygulanamaz..her şeyin kuralı vardır ama hiç kimse kurallara uymaz..dünyanın en düzgün en bilgili insanlarını yetiştirir ama en cahilleri en yeteneksizlerini başa getirir..Maksat çelişki olsun..yani dünyanın en çelişkili memleketidir bizim memleket..

Bizim memleketin köpekleri kırmızı ışıkta beklerken, insanları geçerler…Köpek te garip garip onlara bakar..

Bizim memlekette iktidarın yaptığı her şey muhalefete göre yanlıştır,muhalefetin dediği her şey iktidara göre yalandır..

Bizim memlekette trafik polisleri hiçbir şey bilmezler her şeyi sürücüler bilir..

Bizim memlekette futbol oynanırken yetmiş milyon hakem karar verir..70 milyon takımı kurar,70 milyon antrenörü eleştirir..Bugüne kadar Türkiye’ye hiç başarılı antrenör gelmemiştir ..Onların yerine yetmiş milyon antrenör başarıdan başarıya koşmaktadır..

Bizim memlekette babalar bir şey bilmez..Her şeyi oğullar kızlar bilir..ayrıca bizim büyük dedelerimiz yoktur.. bir zamanlar bir imparatorluk varmış onun vatandaşıdırlar.Biz onlardan doğmamışızdır..

Bizim memlekette her iktidar Avrupa Birliğine üyeliği programına alıp uygulamaya koyarken aynı iktidar Avrupa Birliğinden proje yapıp para alanları hain ilan eder..

Bizim memlekette 70 milyon suçlu vardır ,devleti sadece bir kişi veya bir zümre korur..70 milyon o zümreye hizmet etmek, dediklerini yapmak zorundadır..Bizim memlekette devlet vatandaş için değil vatandaş devlet için vardır..

Bizim memlekette her ay 700 YTL alan bir memur ev yaptırabilir,iki çocuğunu özel okulda okutabilir biraz daha cesursa araba da alabilir..Yani bir cumhurbaşkanımızın beyan ettiği gibi memurumuz işini bilir..

Bizim memlekette herkes namusludur ama hırsız,dolandırıcı,sahtekar olarak medyada yer almak yükselme ve toplumda üst sıralara gelme sebebidir..

Bizim memleket demokrasiyle yönetilmektedir ama demokrasiyle yönetime gelenleri yönetecek birileri gereklidir..Ve demokrasiyle başa gelenlerin söyledikleri değil onları da yönetecek o birilerinin dedikleri doğrudur(?)

Bizim memlekette bütün çabasına rağmen hastayı kurtaramayan doktor öldürülür,olmayan hastalıklar yaratan doktorlar da sağlam insanları sırf para için kesip biçer..

Dedik ya bizim memleket gariptir diye..Garipleri sever bizim halkımız..Dilencilerin üzerinden on milyarlarca para çıkarken ona bir YTL veren vatandaşın evine ekmek götürecek hali yoktur..

Bizim memlekette herkese devlet bakmakla yükümlüdür..Mercedesli yeşil kartlıya bile.

Bizim memleket emekliye ayrılıp emekli maaşı bağlananları hemen yeni bir işe başlayıp emekli maaşından daha fazla para aldıkları ikisini de cebine indirdiği memlekettir..Genç işsizler önemli değildir..Ayrıca Merkez bankasından emekli olan özel bankanın yönetim kuruluna girer,Dış Ticaret Müsteşarlığından emekli büyün bir holdingin başına geçer..Başına geçmeden garip bir şekilde(?) o holdinge yüklü bir kredi sağlamıştır..

Bizim memlekette erkekler kadınlara bakmakla yükümlüdür..Kadın çalışmamalıdır..Kadın ilerlememelidir..Kadının sınırlayan erkek mecburen iki üç yapmalıdır..Öğretmenler akşamları köfte ekmek satmak zorundadır.

Bizim memleketin köşe yazarları her şeyi bilir…Siyaset,ekonomi,magazin spor fark etmez..Her konuda otoritedirler..Zaten vatandaş ta öyledir..Memleket meseleleri kahvehanelerde çözülür..Onların dışında kimse bu işten anlamaz..

Bizim memleket siyasetçi denemeye doymaz..Her seçimde başkasını iktidara getirir Gönderdikleri hep başarısızdır,gelenler geçmişi hep hain ilan eder.


-2-
Bizim memleket her dakika işgal tehlikesiyle karşı karşıyadır..Ermenisi,Yunanı,Rusu Bulgarı
Hepsinin topraklarımızda gözü vardır ve mutlaka bizi böleceklerdir..Zaten AB Birliği de bu amaca hizmet etmektedir..Biz büyük devlet değiliz(?)..Vatandaş ya korkar ya da hesap sormak için yukarıda adı geçenlerin peşine düşer..Bir türlü rahat olamayız rahat uyuyamayız..

Bizim memleketin sanatçıları vardır,onunla bununla yattıklarında gecelik fiyatları yükselir..Basında skandal yayını onları daha önemli kılar..

Bizim memlekette her şeyi Hülya Avşar bilir..Seda Sayan bu sebeple onu kıskanır..
Dünyanın en tehlikeli dış ticaret açığına sahip olmasına rağmen bizim memlekette ekonomi rayındadır ama herkes cumhurbaşkanı başbakana yeniden Anayasa kitabı fırlatmasın diye geceleri ayrıca dua eder..

Bizim memleketi yine severiz..Çünkü bu düzenin bir parçasıyız…Bu memleketin suyunu ekmeğini yedik..Sonuna kadar savunuruz ama düzeltmek için hiçbir şey elimizden gelmez..Böyle gelmiş böyle gider deriz..Devlet malı deniz yemeyen domuz deriz..Hepimiz işimizi biliriz yaparız sonra da karşıdakini diğerini suçlarız..

Çünkü biz süperiz..Bir Türk dünyaya bedeldir..Onun için sırtımız yere gelmez..

Ne mutlu bize…Öğünürüz,çalışırız güveniriz…İş yapmaya gelince ;onu birileri bizim adımıza yapar.Kimse bizden vazgeçemez..herkes iyiliğimizi yapmak zorundadır..Lehimize yaparlarsa
Biz yapmışızdır aleyhimize yaparlarsa (Vay hain vay Biz sana gösteririz)

Kısacası dünyanın en önemli sirkinde her türlü rolü yaparız ama görevimizi hiçbir zaman yapmayız..Çünkü bizim hiç suçumuz yoktur..Suçlular yurdumuza karşı entrika çevirenlerdir..Ve her şey aleyhimize entrikadır..

© Ocak 2007, IşıkBinyılı

© IŞIK BÄ°NYILI e-dergisi; The Light Millennium bünyesinde kamu yararına ve kamu tarafından desteklenen yayıncılık ilkesiyle, 17 Temmuz 2001 tarihinde, Bircan Ünver tarafından, New York'ta kurulmuştur. Vergiden muafiyet #501c3
statüsüne ise 17 Temmuz 2001 tarihinden geçerli olmak üzere hak kazanmıştır. Vizyonu ise Web ortamında ilk kez Ağustos 1999'da tanıtılmıştır. Bu sitenin içeriği kurucularının izni olmaksızın kopyalanamaz ve tüm içeriği
"The Light Millennium"a (1999 - 2010) aittir. Uluslararası telif hakları kanunlarıyla korunmaktadır ve hakkı saklıdır.
Açıklama – Güncelleme:
IşikBinyılı.Org kısa adıyla, 11 Ocak 2010 tarihinde Türkiye Dernekler kanunu çerçevesinde, dernek statüsüyle İstanbul merkezli dernekleşmiştir. Türkiye kapsamında yayın hakları bu tarihten itibaren IşikBinyılı.Org'a ve
uluslararası yayın hakları ise kardeş kuruluş statüsünde olan New York Merkezli yine "The Light Millennium'a aittir.
– Bircan Ünver, Kurucu ve Genel Yayın Yönetmeni, 1 Ocak 2018. | The Light Millennium'un İngilizce sitesinin cizgisinde; Tasarlayan ve Geliştiren: Bali & Bali Works

Bali & Bali Works